Ilgtspējas un gada pārskats
par 2017. gadu

Edgars Abrams
Valdes priekšsēdētājs

Sandis Vētra
Valdes loceklis (kopš 15.02.2018)

Sergejs Karpačovs
Valdes loceklis

Veic dzelzceļa ritošā sastāva remontu, modernizāciju, apkopi un ekipēšanu, maģistrālo kravas un manevru lokomotīvju nomu, modernizāciju, nodarbojas ar degvielas uzglabāšanu un tās realizāciju dzelzceļa pārvadātājiem un citiem klientiem, nodrošina ķīmiski tehniskās un mērījumu laboratorijas pakalpojumus. Uzņēmuma struktūrvienības ir Daugavpils lokomotīvju remonta centrs ar cehu Rēzeknē, Rīgas lokomotīvju remonta centrs ar cehiem Jelgavā un Liepājā, Daugavpils vagonu remonta centrs, Ķīmiski tehniskā un mērījumu laboratorija Rīgā ar inspicēšanas grupu Daugavpilī. Kravas vagonu ražošanai kopš 2012. gada darbojas kopuzņēmums SIA "Rīgas Vagonbūves Uzņēmums "Baltija", kurā 100% kapitāldaļas pieder SIA "LDz ritošā sastāva serviss". Uzņēmums dibināts ar mērķi attīstīt vagonbūvi Latvijā.

SIA "LDz ritošā sastāva serviss" 2017. gada sākumā ekspluatācijā nodeva pirmo sadarbībā ar Čehijas uzņēmumu "ČZ LOKO" modernizēto divsekciju maģistrālo dīzeļlokomotīvi 2M62UM, līdz gada beigām kravu pārvadājumos pa Latviju piedalījās jau septiņas šādas lokomotīves, kas ir ievērojami attaisnojušas uz tām liktās cerības - sākotnēji bija plānots, ka lokomotīve mēneša laikā veiks vidēji 10 000 kilometru, taču faktiski tika nobraukti 13 000 kilometru. Decembrī tika uzstādīts jauns rekords – viena no lokomotīvēm mēneša laikā nobraukusi vairāk nekā 16 000 kilometru.

2017. gada laikā uzņēmums fokusējies uz nepieciešamo sertifikāciju veikšanu, lai spētu nodrošināt vagonu apkopi un remontdarbus starptautiskajiem partneriem – Krievijas uzņēmumam "Apvienotā vagonu kompānija" un vienam no pasaules līderiem ritošā sastāva jomā "Amsted Rail". Uzņēmums arī uzsācis darbu pie jaunāko tehnoloģiju izpētes, tostarp apzinot 3D printēšanas tehnoloģijas pielietojuma iespējas transporta nozarē.